Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Eylül 2022 Cuma

Koronavirüse yakalanan sağlıkçılara tazminat ödenecek

Hollanda hükûmeti, salgının ilk dalgasında iş yerinde koronavirüse yakalanan ve bu nedenle uzun süreli sağlık sorunları (Long Covid) yaşayan sağlık çalışanlarına bir defalık 15 bin avro tazminat ödemeye hazırlanıyor. 

Bakım ve Spor Bakanı Conny Helder, bu tazminatın ‘sağlık çalışanların yaşadığı acıların tanınması’ için ödeneceğini dile getirdi. Bu planın, Danıştay tarafından da onaylanırsa en kısa sürede hayata geçirilmesi planlanıyor. 

Sağlık çalışanlarının bağlı olduğu FNV ve CNV sendikaları bu planı yeterli bulmadı. Sadece ilk dalgada değil, sonraki dalgalarda da virüse yakalanan ve hala akciğer sorunlarıyla baş eden çok sayıda sağlık personeli olduğunu hatırlatan sendikalar, planı 'algın sırasında ateş hattında olan insanların yüzüne bir tokat daha atıldı’ diyerek eleştirdi. 

Geri Dön 30 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN