Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2024 Cuma

Konut fiyatlarında yeni rekor: Ortalama 468 bin avro

Hollanda'da konut satış fiyatları, son 12 ayda yüzde 13,6 artarak ortalama 468 bin avro ile yeni bir rekor kırdı. 

Hollanda İstatistik Kurumu (CBS) ve Tapu Dairesi’nin raporlarına göre, mayıs ayında konut fiyatları, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 8,6 artarak rekor seviyeye ulaştı. Nisan ayında bu artış yüzde 7,5, mart ayında ise yüzde 5,4 olarak kaydedilmişti.

Hollanda Emlakçılar Birliği’nin (NVM) raporlarına göre, ev fiyatları beş çeyrektir üst üste artış gösteriyor. 2024’ün ikinci çeyreğinde 35 binden fazla konut satılırken, satışların yarısı ortalama fiyatın yüzde 4,3 üzerinde gerçekleşti. Ancak, yeni konutların satış fiyatları yüzde 1,2 gerileyerek ortalama 475 bin avro oldu.

NVM Başkanı Lana Gerssen, "Piyasadaki sıkışıklık, gelir artışları ve tüketici güveni nedeniyle fiyatlar hızla artıyor" dedi. Ayrıca pandemi döneminde yapılan birikimlerin konut talebini artırdığı ve bunun da fiyatları yukarı çektiği belirtildi.

Geri Dön 05 Temmuz 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN