Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Haziran 2024 Salı

Konut fiyatlarında yeni rekor

Hollanda'da, mayıs ayında, konut fiyatları önceki yılın aynı dönemine nazaran yüzde 8,6 artarak yeni bir rekor kırdı.

Hollanda İstatistik Kurumu (CBS) ve Tapu Dairesi’nin raporlarına göre, mayıs ayında konut fiyatları, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 8,6 artarak yeni bir rekor kırdı. Nisan ayında bu artış yüzde 7,5, mart ayında ise yüzde 5,4 olarak kaydedilmişti.

Ülke genelinde ikinci el evlerin ortalama fiyatı 445 bin 430 avroya yükseldi. Maaşlardaki artış ve pandemi döneminde yapılan birikimlerin, konut talebini artırdığı ve bunun da fiyatları yukarı çektiği belirtildi.

Tapu Dairesi’nin verilerine göre, bu yılın mayıs ayında emlak satışları, 2023’ün aynı dönemine kıyasla yüzde 16,5 arttı. Geçen ay 17 bin 591 konut satışı gerçekleştirildi. Bu yılın ilk beş ayında ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14 artışla 77 bin 721 konut satıldı.

Geri Dön 25 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN