Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Mayıs 2023 Pazartesi

Konut fiyatlarında düşüş hızlandı

Hollanda'da ev fiyatları, nisan ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4,4 oranında düştü.

Hollanda İstatistik Bürosu (CBS) tarafından yapılan açıklamaya göre; nisan ayında, geçen yıla kıyasla ortalama ev fiyatları düşüş gösterdi. CBS, ev fiyatlarının, Ağustos 2022’den bu yana düşüş eğiliminde olduğunu belirtti. Nisan ayındaki düşüş, mart ayından daha fazla oldu. 

Ortalama bir evin maliyeti 401 bin avro olarak hesaplandı. Bu da, bir önceki yılın aynı dönemine nazaran yüzde 4,4 oranında bir düşüşe tekabül ediyor. Mart ayında da yüzde 2,3’lük bir azalma yaşanmıştı.

Tapu Sicili’nde yer alan rakamlara göre de nisan ayında yaklaşık 13 bin ev satıldı. Bu da bir önceki yılın aynı döneminde satılan ev sayısından yüzde 20 daha az ev satıldığı anlamına geliyor. Bununla birlikte, 2023’ün ilk çeyreğinde 53 binden fazla ev el değiştirdi.

Geri Dön 22 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN