Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Ocak 2023 Cuma

Konut fiyatları uzun zaman sonra ilk kez düştü

Hollanda’da konut fiyatları dokuz yıl sonra ilk kez düştü. Düşüş oranı yüzde 6,4 olarak kaydedildi.

Hollandalı Sigortacılar Derneği NVM’nin verilerine göre, Hollanda’da konut fiyatları, 2022’nin dördüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,4 düştü. Söz konusu dönemde, ortalama bir ev 407 bin avroya satıldı. 

NVM, “Bu, fiyatın yıllık bazda yüzde 20 artması, geçen yıla kıyasla bir dönüm noktası” açıklamasında bulundu. Yüksek faiz oranları, ekonomik belirsizlik, ve resesyon endişesi emlak piyasasındaki gerilemenin başlıca sebepleri olarak gösterildi. Ancak uzmanlar, konut arzının yine de artan nüfusla beraber yükselen talebi karşılamaya yeterli olmadığını vurguladı. 

Sigorta şirketi Allianz’ın hesaplamalarına göre, konut fiyatları, 2024’e kadar Avrupa genelinde ortalama yüzde 8 düşecek. Düşüşten en çok etkilenen ülkeler, Almanya ve Hollanda olacak. 

Geri Dön 13 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN