Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Nisan 2024 Perşembe

Kira artışları durdurulamıyor

Hollanda'da yapılan bir araştırma, kiralık evlerin fiyatlarında durdurulamayan bir artış olduğunu gösteriyor.

Gayrimenkul platformu Pararius'un 2024'ün ilk çeyreğine ilişkin raporu, kiraların geçen yılın aynı dönemine göre ortalama yüzde 8,6 oranında arttığını ortaya koydu. Bu dönemde, kiralık evlerin ortalama metrekare fiyatı 18,30 avroya yükseldi.

Kiralık evlerde metrekare fiyatları rekor seviyede

Kiralık evlerdeki metrekare fiyatları, ulusal bazda 2023'ün sonunda ilk kez 18 avroyu aşarak rekor bir seviyeye ulaştı. 2024'ün ilk çeyreğinde, 17 bin 500'den fazla yeni konuta kiracılar taşınırken, bu sayının bir yıl öncesine göre yüzde 28 azaldığı gözlemlendi.

Uzmanlar hükûmete çağrıda bulunuyor

Araştırmayı yürüten uzmanlar, hükûmetin konut arzını artırarak ve kiraları düşürmeye odaklanması gerektiğini vurguladı. Hollanda, Avrupa'da kira fiyatlarının en yüksek olduğu ülkelerden biri olarak biliniyor. Bu durum, özellikle yeni konut arayışında olan kiracılar için zorluklar yaratıyor ve hükûmetin bu konuda atacağı adımlar merakla bekleniyor.

Geri Dön 18 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN