Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mart 2024 Cumartesi

Kimlik dolandırıcılarına karşı yüz tarama önlemi

Hollanda’da bazı belediyeler, kimlik belgelerinin alınması sırasında gerçekleşen dolandırıcılığı önlemek için yüz tarama cihazları kullanmayı planlıyor.

Hollanda'da, kimlik belgesi dolandırıcılığını önlemek amacıyla bazı belediyeler, aralarında Almere ve Utrechtse Heuvelrug'un da bulunduğu, yeni bir güvenlik önlemi olarak yüz tarama teknolojisini kullanmayı planlıyor. Bu teknoloji, yeni pasaport veya ehliyet başvurularında, başvuru sahibinin sunmuş olduğu eski kimlik belgesindeki fotoğraf ile başvuru sırasındaki yüzünün karşılaştırılmasını sağlayacak bir sistem üzerine kurulu. Başvuru sürecinde, ilk adım olarak kişinin mevcut kimlik belgesi bir tarayıcıdan geçirilerek belgenin gerçekliği doğrulanacak. Ardından, yüz tarama cihazı aracılığıyla, başvuru yapan kişinin kimliği teyit edilerek belgenin gerçek sahibi olup olmadığı kontrol edilecek.

Bu teknoloji, özellikle havalimanları gibi alanlarda yolcuların kimlik doğrulaması amacıyla yaygın olarak kullanılıyor. Ancak, bu yeni uygulamanın gizlilik ve kişisel verilerin korunması mevzuatına uygun olup olmadığı konusunda endişeler var. Bu nedenle, İçişleri Bakanlığı tarafından, sistemin gizlilik yasalarına uygunluğunu değerlendirmek üzere bir risk analizi yapılması gerektiği ifade edildi. Bu analiz, yüz tarama teknolojisinin kullanımının potansiyel gizlilik risklerini ve mevzuata uygunluğunu detaylı bir şekilde incelenmesini sağlayacak.

Geri Dön 16 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN