Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Ekim 2022 Salı

İslam karşıtı grup Kur’an yakmaya çalıştı

Hollanda’da ırkçı ve İslam karşı ‘PEGIDA’ hareketi, dün Rotterdam’da, bugün ise Lahey’de Kur’an yakma eylemi düzenlemek istedi. 

Çok küçük bir grubun katıldığı Rotterdam’daki eylemde, nefret söylemlerinde bulunan grup lideri gözaltına alındı, yakılması planlanan Kur’an’a polis el koydu. Bugün Lahey’de düzenlenmesi planlanan eylem için ise, ‘göstericilerin Kur’an’ı ‘kışkırtıcı’ şekilde kullanmak istediği’ belirten yetkililer, gösterinin ancak Kur’an olmadan yapılabileceğini açıkladı. Bunu kabul etmeyen göstericiler, eylemi iptal etti. 

PEGIDA, ilk eylemini 2014’te Dresden’de düzenlemiş, aşırı sağcıların ve yabancı düşmanlarının desteğini alan grubun gösterilerine katılım sayısı 2015’te 25 bine kadar çıkmıştı. 

Geri Dön 25 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN