Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Nisan 2024 Cuma

İngilizce eğitim veren bölümler azaltılacak

Hollanda'da, yerli öğrencilere sunulan fırsatları artırmak için, İngilizce eğitim veren lisans bölümleri üçte bir oranında azaltılacak.

Hollanda'da üniversiteler, yerli öğrencilere daha fazla fırsat sunmak amacıyla, yalnızca İngilizce eğitim veren lisans programlarının sayısını üçte bir oranında azaltmayı planlıyor. En az 14 üniversite, yabancı öğrenci sayısının kademeli olarak düşürülmesi yönünde harekete geçeceğini duyurdu. Bu değişiklik kapsamında, bazı bölümler tamamen Flemenkçe eğitime geçerken, bazıları ise çift dilli eğitim modeline yönelecek. Yeni düzenlemenin 2025-2026 eğitim yılında en erken yürürlüğe girmesi öngörülüyor.

Son on yıl içinde Hollanda'daki yabancı öğrenci sayısı üç kat artış gösterdi ve bu öğrencilerin büyük bir kısmının mezuniyet sonrası Hollanda'da iş aramayı tercih ettiği belirlendi. Bu durum, Hollandalı mezunların iş bulma süreçlerinde rekabetin artmasına ve zorlanmalarına yol açtı. Konu, özellikle siyasetçiler tarafından sıkça ele alınarak tartışıldı.

Geri Dön 05 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN