Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Mayıs 2023 Salı

İklim protestosunda 1.600 kişi gözaltına alındı

Hollanda’nın Lahey kentinde, hükûmetin fosil yakıt endüstrisine verdiği desteği protesto etmek için düzenlenen gösterilerde yaklaşık 1.600 kişi tutuklandı. Göstericiler, protesto için Lahey’deki A12 otoyolunu ablukaya almıştı.

İklim protestosunda 1.600 kişi gözaltına alındı

Protesto, iklim değişikliğine karşı mücadele eden ‘Extinction Rebellion’ organizasyonu tarafından düzenlendi. Organizasyonun gösteri düzenlemesi, tartışmalı bir kararla belediye meclisi tarafından yasaklanmıştı.

Polis, protestoculara tazyikli su ile müdahale etti. Polisin tazyikli kullanacağını öngören protestocuların bazıları, gösteriye mayo, yağmurluk, hatta dalgıç kıyafetiyle katılmıştı. 

Gösterilerde gözaltına alınan 1.600 kişi arasında, Game of Thrones dizisinden oyuncu Carice van Houten da vardı. Gözaltına alınanların çoğu serbest bırakıldı, ancak yaklaşık 40 kişi hakkında vandalizm ve diğer suçlamalarla soruşturma açıldı.

Geri Dön 30 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN