Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Temmuz 2023 Cumartesi

Hükûmet düştü

Hollanda'da koalisyon ortakları arasında göç politikasıyla ilgili tartışmalar açmaza girdi, başbakan istifa etti.

Hükûmet düştü

Hollanda'da hükûmette koalisyon ortakları arasında yeni bir göç politikası ve çatışma bölgelerinden gelen mültecilerin ülkelerine dönmesini öngören iltica planı konusunda anlaşmaya varamayınca çıkmaza girdi. Bunun üzerine, 2010'dan beri ülkenin başında olan ve ülke tarihinin en uzun süreli başbakanı unvanını elinde tutan Mark Rutte istifa etti.

Rutte, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Koalisyon içinde siyasi destek ortadan kalktı. Bu son derece üzücü bir durum. Farklılıklar aşılamaz hale geldi" dedi. Rutte, suçluluk hissetmediğini belirterek, ilk görevlerinin seçimlere gitmek olduğunu ve ulusal çıkarlar için gereken her şeyi yapacaklarını ifade etti.

Hollanda'da erken seçimin kasım ayında yapılması beklenmektedir. Yeni hükûmet kurulana kadar, 4'üncü Rutte kabinesi ise geçici olarak görevine devam edecek.

Geri Dön 08 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN