Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Haziran 2024 Perşembe

Hollanda’ya uçakla gelen Ukraynalı sığınmacılara gözaltı

Hollanda'ya uçakla gelen Ukraynalı sığınmacılar birkaç gün süreyle gözaltına alınmaya başladı.

Göçmenlik ve Vatandaşlığa Kabul Dairesi (IND), bu uygulamanın yeni yürürlüğe giren prosedürler nedeniyle başlatıldığını doğruladı. Yeni sınır prosedürüne göre, havalimanında sığınmacı olarak başvuran tüm yabancıların ülkeye kabul haklarına ilişkin bir araştırma yapılacak. Ancak demir veya karayolu ile ülkeye gelen Ukraynalı sığınmacılar gözaltına alınmayacak.

NRC'ye konuşan IND sözcüsü, bu kararın bir ülkeden diğerine seyahat eden sığınmacılar nedeniyle alındığını belirterek, "Ulusal güvenliğe tehdit oluşturabilecekler ülkeye alınmayacak" dedi. 

Vluchtelingenwerk gibi sivil toplum kuruluşları ise uygulamayı eleştirerek, prosedürün hiçbir amaca hizmet etmediğini savundu.

Geri Dön 20 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN