Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Haziran 2024 Çarşamba

Hollanda'ya AB ülkelerinden göç iki katına çıktı

Hollanda İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden Hollanda’ya göç edenlerin sayısı son on yılda ikiye katlandı.

Ocak 2024 itibarıyla Hollanda’da yaşayan AB ülkeleri vatandaşı sayısı 745 bini aştı. On yıl önce bu sayı yaklaşık 360 bindi. AB ülkelerinden Hollanda'ya en fazla göç Polonya’dan alınıyor; her dört AB vatandaşından biri Polonya uyruklu. İkinci en kalabalık göçmen grubu ise yüzde 11 ile Almanlar. Bulgaristan, İtalya ve Romanya vatandaşları da önemli bir göçmen kitlesi oluşturuyor.

Hollanda’ya gelen göçmenler genellikle 20 ila 50 yaş aralığında olup, çoğunlukla iş, eğitim ve ailevi nedenlerle ülkeye yerleşiyorlar. İstatistiklere göre, AB ülkelerinden gelen göçmenler Hollanda’da ortalama 7,5 yıl yaşıyor.

Geri Dön 05 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN