Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Mayıs 2024 Cuma

Hollanda'nın en sağcı hükûmeti kuruluyor

Hollanda'da genel seçimlerin ardından neredeyse 6 ay süren koalisyon görüşmeleri sonucunda, aşırı sağcı PVV'nin liderliğindeki bir koalisyon hükûmeti kuruldu.

Hollanda'nın en sağcı hükûmeti kuruluyor

Koalisyon, Demokrasi için Halk Partisi (VVD), Yeni Toplumsal Sözleşme Partisi (NSC) ve Çiftçi Yurttaş Hareketi (BBB) partilerini içeriyor. "Umut, Cesaret, Gurur" başlıklı anlaşma metni, sığınmacı sayısının azaltılması, göçün sınırlandırılması, sağlık hizmetlerine ve ücretsiz eğitime erişimin kolaylaştırılması, konut krizinin çözülmesi ve uygun fiyatlı konut projelerinin artırılmasına odaklanıyor. Tarım politikalarının geliştirilmesi ve balıkçılık sektörüne yatırım yapılması da anlaşmanın temel noktaları arasında yer alıyor.

Hollanda'nın en sağ hükûmeti

Basın açıklamasında, düşük gelirliler için yeni bir vergi kademesi getirilerek net gelirlerin artırılacağı, çalışan anne ve babalara ücretsiz kreş imkanı sağlanacağı duyuruldu. Koalisyon, Hollanda'nın en sağ hükûmeti olarak tanımlanıyor ve ülke tarihinin en katı göç politikalarını uygulayacağını vurguluyor. Geçici bir Sığınmacı Krizi Yasası çıkarılacak ve tüm sığınma talepleri iki yıl süreyle durdurulabilecek. Sığınma haklarının kalıcı olarak sınırlandırılması ve mültecilere sağlanan yardımların kapsamının daraltılması planlanıyor. Ayrıca, mahallelerdeki polis sayısının kademeli olarak artırılacağı bildirildi.

Geri Dön 17 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN