Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Mart 2023 Salı

Hollandalıların yarısından fazlası yeterince spor yapmıyor

Hollanda Halk Sağlığı Enstitüsü RIVM tarafından yapılan araştırmaya göre, halkın yüzde 53’ü yeterince fiziksel aktivite yapmıyor. 

Araştırmaya göre, fiziksel açıdan en aktif olan yaş grubu, 4-11 yaşları arasındaki çocuklar. Özellikle 12-17 yaş grubundaki gençler, eğitim ve gelir düzeyi düşük olanlar, göçmen kökenliler ve büyük şehirlerde yaşayanlar ise yeterince hareket etmiyor. 

İnsanların haftada en az 2,5 saat, yürüyüş veya bisiklet gibi ‘orta tempolu’ egzersiz yapması ve uzun saatler hareketsiz oturmaktan kaçınması öneriliyor. 

Hollanda hükümeti, yeterli egzersiz yapanların oranını 2040’a kadar yüzde 75’e çıkarmayı hedefliyor. Bu şekilde, sağlık sisteminin üzerindeki yükün de hafifleyeceği düşünülüyor. 

Geri Dön 14 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN