Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Nisan 2023 Cuma

Hollandalılar, 2022’de kişi başı 33 kilo yemek israf etti

Hollanda’da 2022 yılında kişi başı ortalama 33 kilo yemek çöpe gitti. Bu, ülkede bir yılda toplam 558 ton yemeğin israf edildiği anlamına geliyor. 

İsraf edilen yemek miktarı, 2019’a kıyasla kişi başı bir kilo daha az. Hollanda hükümeti, gıda israfını 2030’a kadar yarıya indirmeyi hedefliyor. 

Beslenme Merkezi’nin verilerine göre, Hollanda’da en çok çöpe giden gıdalar sırasıyla makarna, ekmek, sebze-meyve, ve süt ürünleri oluyor. Uzmanlar, gıda israfını azaltmak için öncelikle günlük alışkanlıkların değiştirilmesi gerektiğini söyleyerek, vatandaşları market alışverişi yaparken hangi gıdanın ne kadar süre saklanabileceğini göz önünde bulundurmaya çağırıyor. 

Geri Dön 21 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN