Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Kasım 2022 Salı

Hollandalı çalışanlar tükenmişlik sendromundan muzdarip

Hollanda’da çalışanların yaklaşık yüzde 17’si yani 1,3 milyon çalışan tükenmişlik sendromundan muzdarip.

Ulusal İstatistik Ofisi tarafından yapılan ‘Çalışma Koşulları Anketi’ne göre, Hollanda’da 1.3 milyona yakın çalışan, yani çalışan nüfusun yaklaşık yüzde 17’si, tükenmişlik sendromu yaşıyor. 

Ankete katılanların yüzde 40’ı, işverenlerin iş stresine karşı daha fazla önlem alması gerektiğini düşünüyor. Yüzde 37 ise, iş stresi veya aşırı baskının devamsızlığa neden olduğunu söylüyor. Çalışanların devamsızlık yapması, şirketlere yıllık toplam 3 milyar avroya mal oluyor. 

Anketlere göre, 2020’de salgın nedeniyle büyük çoğunluk evden çalışırken tükenmişlik sendromu yaşayan çalışanların oranı çok daha düşüktü. Ancak işverenlerin yüzde 70’i, önümüzdeki sene evden çalışma olanağını kaldırmayı planlıyor.

Geri Dön 15 Kasım 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN