Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Temmuz 2023 Perşembe

Hollanda’da ilk defa kabine üyelerinin çoğunu kadınlar oluşturuyor

Hollanda’da VVD milletvekili Marielle Paul’un İlk ve Orta Eğitim Bakanlığı’nı Dennis Wiersma’dan devralmasının ardından, ülke tarihinde ilk defa kabinenin çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor.

Temmuzun ilk haftasında düşen, ancak bir sonraki seçimlere kadar göreve devam edecek geçici kabinede toplam 29 bakan ve devlet sekreteri bulunuyor. Bu kişilerin 15’i kadın.

Federal hükümette şu anda kadınlar kıl payı bir çoğunlukta olsa da, belediye meclisi üyelerinin yalnızca yüzde 35’i kadın. Ayrıca, kadın siyasetçiler, nefret, taciz ve tehditlere, erkek meslektaşlarından çok daha fazla maruz kalıyor.

Birleşmiş Milletler verilerine göre, dünya genelinde, hükümette kadınların çoğunlukta bulunduğu yalnızca 13 ülke bulunuyor. Dünyadaki hükümet bakanlarının dörtte birinden azını kadınlar oluşturuyor.

Geri Dön 20 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN