Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Ekim 2022 Cumartesi

Hollanda’da enflasyon rekoru: Yüzde 17,1!

Hollanda’da enflasyon, İstatistik Ofisi verilerine göre eylül ayında yüzde 17,1’e çıkarak tarihi bir rekor kırdı. 

Maliye Bakanı Sigrid Kaag, açıklanan verileri ‘şoke edici’ ve ‘korkunç’ olarak niteledi, hükûmetin 17 milyar avroluk yeni bir yardım paketi üzerinde çalıştığını ve önümüzdeki sene enerji faturalarına fiyat tavanı getirmeye hazırlandığını hatırlattı.

Enerji fiyatlarındaki rekor artışın, gıda gibi diğer sektörleri giderek daha fazla etkilediği belirtildi. Ülkedeki enflasyon oranı, ağustos ayında da yüzde 13,7’ydi.

Öte yandan Hollanda’da seneye otobüs ve tramvay biletlerine yüzde 7, tren biletlerine ise yüzde 3 zam gelmesi bekleniyor. Toplu taşıma çalışanlarının maaşlarına ise sadece ortalama yüzde 3,8 zam yapılması planlanıyor.

Geri Dön 01 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN