Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Nisan 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta iklim ve ekonomi vardı. Bununla birlikte Amsterdam'a gelmek isteyenlere de bir çağrı yapıldı. İşte bu hafta yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'da çevreci gruplar, hava, gürültü ve çevre kirliliğine dikkati çekmek amacıyla Eindhoven Havalimanı'nda özel jetlerin park edildiği alana girerek gösteri düzenledi. 104 protestocu gözaltına alındı.

Son verilere göre, ilkokulu bitiren çocukların yarısı, sadece asgari düzeyde okuma yazma ve matematik becerilerine sahip. Eğitim Bakanlığı, seviyeyi yükseltmek için ilkokullara 108 milyon avro ek bütçe ayırma kararı aldı. 

Hollanda'da sağlık çalışanları önümüzdeki iki yıl için toplamda yüzde 15 zam alacak. Anlaşma sağlanınca planlanan grev de iptal edildi.

Başkent Amsterdam bir cazibe merkezi. Özellikle İngiliz genç erkekleri hedefleyen yeni kampanyasında, içki, uyuşturucu ve eğlence için Amsterdam’a gelmek isteyen turistlere ‘uzak durun’ çağrısında yapıldı. Amsterdam, esrar ve benzeri uyuşturucular için şehre gelen turistleri caydırmak için başka önlemler de almaya hazırlanıyor.

Hollanda İstatistik Ofisinin ilk verilerine göre, ülkede yıllık enflasyon mart ayında keskin bir şekilde düşerek yüzde 4,4’e geriledi. Bu, 1,5 yıldır görülen en düşük enflasyon. 

Ne var ki; tütüne uygulanan verginin zamlanmasıyla sigara fiyatları artacak. Bir paket sigara, cumartesi gününden itibaren ortalama 9 avro, 2024’te ise ortalama 10 avro olacak. 

Geri Dön 02 Nisan 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN