Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Mart 2023 Pazar

Hollanda’da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda’nın gündeminde bu hafta soyadı kanunundaki değişiklik ve ekonomi vardı. İşte yaşananlar…

Hollanda’da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda’da yeni doğan çocukların her iki ebeveynin birden soyadını almasına olanak veren yasa tasarısı, Temsilciler Meclisi’nde ve Senato’da onaylandı. 2024 yılının başında yürürlüğe girecek yasayla, yeni doğan çocuklar, hem annenin hem de babanın soyadını taşıyabilecek. Yasa geriye dönük olarak da geçerli olacak, 2016’dan sonra doğan çocukların soyadı değiştirilebilecek. Evli olan veya yasal olarak birlikte yaşayan çiftler, çocuklarının soyadı hakkında bir tercih yapmadıysa, çocuk otomatik olarak babanın soyadını alacak. Evli olmayan veya birlikte yaşamayan çiftlerde ise çocuğa otomatik olarak annenin soyadı verilecek. 

Merkez Bankası, keskin faiz artışları nedeniyle 2022 yılında yaklaşık 500 milyon avro zarar açıkladı. Banka, neredeyse 90 yıldan bu yana ilk defa mali kayıp yaşadı. Bankanın bu yılki zararının 3 milyar avroyu aşabileceği, ve kayıplarının önümüzdeki yıllarda daha da artacağı öngörülüyor. Bu durumda, bankanın kayıpları hafifletmek için aldığı önlemler yetersiz kalacak ve bankanın hissedarı olan devlet duruma müdahale etmek zorunda kalacak. 

Öte yandan konut fiyatları şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 1,5, 2022’nin aynı ayına göre ise yüzde 0,8 düştü. Bu, 2014 yılından beri konut fiyatlarında yıllık bazda görülen ilk düşüş oldu. 

Doğal gaz fiyatları, savaş öncesi döneme geri döndü. Hollanda vadeli işlem piyasasında bugün Ağustos 2021’den bu yana görülen en düşük seviyesine indi. Nisan ayı için imzalanan sözleşmelerde doğal gaz fiyatı megavatsaat başına 40 avronun altına indi. Vadeli işlem piyasasında doğal gaz fiyatları Ağustos 2022’de megavatsaat başına 300 avroyu aşarak rekor kırmıştı. 

Almanya’da demir yolu işçilerinin grevi Hollanda’yı da etkileyecek. 27 Mart Pazartesi günü Almanya-Hollanda arasındaki tren seferleri yapılmayacak. 

Geri Dön 26 Mart 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN