Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Mart 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Kadın cinayetlerine karşı harekete geçme çağrısı, hız yapan sürücülere zorunlu ders, depresyon riskinde etnik kökenin rolü, konut fiyatlarındaki dalgalanmalar... Hollanda'da haftanın haberlerini sizin için derledik: 

Kadın cinayetlerine karşı harekete geçme çağrısı

Hollanda’da kadın hakları kuruluşları, 8 Mart Kadınlar Günü vesilesiyle hükümeti kadına şiddeti ve kadın cinayetlerini engellemek için daha fazlasını yapmaya çağırdı. 

Şiddete uğrayan kadınların öncelikle bunu korkmadan yetkililere ihbar edebilmesi gerektiğini vurgulayan organizasyonlar, ‘Hükümeti, failden daha çok mağduru korumaya odaklanan bir ceza yasası üzerinde çalışmaya çağırıyoruz’ ifadelerini kullandı. 

Hız yapan ve uyuşturucu etkisi altında araç kullanan sürücülere zorunlu ders

Hollanda’da hız sınırını aşan veya uyuşturucu etkisi altında araç kullandığı tespit edilen sürücüler, 1 Nisan itibarıyla para cezasının yanı sıra zorunlu ‘rehabilitasyon’ dersleri almak zorunda kalacak.  

Uygulamanın ilk yılında 10 binden fazla sürücünün bu derslere katılması bekleniyor.

Depresyon riski göçmenlerde daha yüksek

Amsterdam Halk Sağlığı Servisi ve Eğitim Hastanesi tarafından yapılan araştırmaya göre, etnik köken, depresyon, diyabet ve kalp hastalıkları gibi rahatsızlıklara yakalanma oranında büyük rol oynuyor. 

Araştırmaya göre, Amsterdam’da yaşayan her 5 Türk’ten biri depresyon belirtileri gösteriyor. Hollandalılar arasında ise bu oran sadece 20’de bir. 

Konut fiyatları 10 yılda yüzde 130 arttı

Ulusal İstatistik Ofisi verilerine göre, başkent Amsterdam ve çevresindeki bölgelerde konut fiyatları, 2013’ten bu yana ortalama yüzde 130 arttı. 

Ancak, ev fiyatları 2022’nin son çeyreğinden bu yana istikrarlı biçimde düşüyor. Fiyat artışının en hızlı olduğu Amsterdam, Haarlem ve çevresi, şu anda fiyatlardaki düşüşün de en keskin olduğu bölgeler.

Geri Dön 12 Mart 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN