Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Şubat 2023 Pazar

Hollanda’da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda’da bu haftaya çöpçülerin grevleri damgasını vurdu. Utrecht’te çöp dağları birikti, grev diğer şehirlere de yayılacak. İşte bu hafta yaşananlar...

Hollanda’da bu hafta neler yaşandı?

Yeni toplu iş sözleşmesi olmaması nedeniyle greve giden temizlik işçileri, yüksek enflasyon nedeniyle düşen alım gücünü işaret ederek maaşlarına zam talep etti. Utrecht’te başlayan grevin önümüzdeki hafta Hollanda’nın diğer bölgelerine de yayılacağı bildirildi. 

Grev tarihleri şöyle:

6-9 Şubat arasında AVRI çalışanları Betuwe bölgesinde saat 07.00 itibarıyla iş bırakacak.

9 Şubat’ta Drachtsteden bölgesindeki temizlik işçileri Hardinxveld-Giessendam, Papendrecht, Zwijndrecht ve Dordrecht’de çöpleri toplamayacak.

13, 14, 15 Şubat tarihlerinde Den Haag bölgesinde Haagse Straatorganisatie çalışanlarının grevi nedeniyle sokaklar temizlenmeyecek ve sokaklardaki bakım işlemleri yapılmayacak.

İklim aktivistleri de eylemdeydi. Lahey kentinde yüzlerce iklim aktivisti şehrin ana arterlerinden birini kapatarak eylem yaptı. Bazı eylemciler kendini asfalta yapıştırdı.

Bununla birlikte göçle ilgili istatistikler de dikkat çekmeye devam ediyor. Hollanda İstatistik Dairesi’ne göre 2022 yılında iltica başvuruları, bir önceki yıla göre yüzde 43,6 artarak 35 bin 535’e yükseldi. Başvuruların üçte biri Suriyelilerden geldi. Özellikle yılın ikinci yarısında Suriye’den gelen iltica başvurusu ciddi ölçüde arttı. İltica başvurusu sıralamasında Suriyelileri; Afganlar, Türkler ve Yemenliler takip ediyor.

Geri Dön 05 Şubat 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN