Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Temmuz 2024 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta; yeni kabinenin göreve başlaması, toplu taşıma çalışanlarının grev uyarısı ve Avrupa Futbol Şampiyonası vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'da toplu taşıma çalışanları, kabinenin bütçe teklifini sunduğu Prinsjesdag'dan bir hafta önce greve gitmeye hazırlanıyor. FNV sendikası, eylemlerin 10 Eylül'de Amsterdam, Rotterdam ve Lahey'de, 11 Eylül'de ise ulusal demiryollarında gerçekleşeceğini duyurdu. 12 Eylül'de tüm bölgesel ulaşım çalışanları greve katılacak. Sendika, daha fazla grev olabileceği konusunda uyardı.

Yeni kabine seçimden 7 ay sonra göreve başladı

Seçimlerden 7 ay sonra nihayet hükûmetin kurulabilmesinin ardından, Dick Schoof liderliğindeki kabine göreve başladı. Kral Willem-Alexander, Bakanları ve Devlet Sekreterlerini Huis ten Bosch Sarayı'nda yemin ettirdi. Yeni kabine üyeleri, sarayın basamaklarında toplu fotoğraf çektirdi. Kabine ekibi, PVV, VVD, NSC ve BBB’nin koalisyon anlaşmasını uygulamak için çalışmalara hemen başlayacak.

Hükûmete güven en çok düşük eğitimliler arasında arttı

Hollanda'da yeni kabine göreve başlarken, özellikle düşük eğitim seviyesindeki vatandaşlar arasında hükûmete duyulan güven önemli ölçüde arttı. Ipsos'un verilerine göre, Eylül 2022'de yüzde 29 ile rekor düşük seviyede olan güven, Haziran 2024'te yüzde 42'ye yükseldi.

Hollanda yarı finalde

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda dün Türkiye'yle karşılaşan Hollanda, 1-0 geriye düştüğü maçta art arda iki gol bularak 2-1 galip geldi. Yarı finale yükselen Hollanda'nın rakibi ise İsviçre'yi penaltılarda eleyen İngiltere oldu.

Artan gıda fiyatları enflasyonu yükseltti

Hollanda İstatistik Kurumu'nun verilerine göre, geçtiğimiz haziran ayında enflasyon yüzde 3,2'ye yükseldi. Şubat ayında enflasyon yüzde 2,7'ye kadar düşmüştü. Haziran'daki artışın ana nedeni yükselen gıda fiyatları oldu. Gıda, içecek ve tütün fiyatları haziran ayında geçen yıla göre yüzde 4,4 arttı. Mayıs ayında bu artış yüzde 3,1 seviyesindeydi.

Geri Dön 07 Temmuz 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN