Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Mayıs 2024 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta; şiddetli yağış ve fırtına ile yoksulluk araştırması kapsamında yüzlerce aileye aylık 150 avro verilmesi projesi vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Limburg'da geçtiğimiz 17 Mayıs Cuma günü başlayan yağışlar sonrası yaşanan sel nedeniyle, çok sayıda kamp alanı tahliye edildi. 21 Mayıs Salı günü yeniden başlayan şiddetli yağış ve fırtına ise çok sayıda kentte su baskınlarına ve hasara neden oldu.

Yere çöp atanlara 1.000 avro ceza geliyor

Enschede Belediyesi, sokağa çöp atanlara 1.000 avro para cezası vermeye hazırlanıyor. Özgürlük ve Demokrasi İçin Halk Partisi (VVD) tarafından bu hafta sunulan öneri, belediye meclisinde oy çokluğuyla kabul edildi. Tasarıyı hazırlayan VVD’li Malkis Jajan, Singapur tatilinde kentin temizliğine hayran kaldığını ve bu motivasyonla tasarıyı hazırladığını belirtti.

Havaalanında çantada sıvı kontrolüne son

Amsterdam Schiphol, Eindhoven ve Rotterdam havalimanlarında yolcular, güvenlik kontrolünden geçerken el bagajlarındaki sıvıları göstermeyecek. Yeni teknoloji bilgisayarlı tomografi cihazları sayesinde yolcular, çantalarını açmadan güvenlikten geçebilecek. Bu uygulama ile güvenlik kontrol noktalarındaki bekleme sürelerinin azaltılması hedefleniyor.

Diyabet dalgası başlayabilir

Diyabetle Mücadele Derneği tarafından yayımlanan bir raporda, önlem alınmazsa yakın zamanda bir diyabet dalgasının başlayabileceği uyarısında bulunuldu. Maastricht Üniversitesi’nin araştırmalarına göre, 40 ila 75 yaş arasındaki her beş kişiden biri prediyabet yani gizli şeker hastası. Raporda, gizli şeker hastalarının yüzde 14'ünde birkaç yıl içinde tip 2 diyabet geliştiği gözlemlendi. Haftada bin kişiye ise tip 2 diyabet tanısı koyulduğu belirtildi.

600 aileye, 2 yıl boyunca aylık 150 avro yardım

Kansfonds projesi kapsamında 600 aileye 2 yıl boyunca aylık 150 avro ek yardım yapılacak. NOS'in haberine göre; bu projeyle, dar gelirli ailelerin gelir seviyesinin artırılmasıyla yaşam kalitelerinin ne ölçüde iyileştiği test edilecek. Proje, Zaanstad, Tilburg ve Amsterdam'da sosyal yardımlarla geçinen haneleri gözlemleyerek yardımın potansiyel etkisini değerlendirecek ve yoksullukla mücadele yöntemleri geliştirecek. 

Geri Dön 26 Mayıs 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN