Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Şubat 2024 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta; eski başbakan Dries van Agt ve eşinin ötanazisi, yabancı öğrenci sayısının azaltılması ve şirketlerin ülkeyi terk etme planı vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'da 1977-1982 yılları arasında başbakanlık yapmış olan Dries van Agt ve eşi Eugenie van Agt-Krekelberg, ötanazi yöntemiyle hayatlarını sonlandırdı. Çiftin vefatı, Van Agt'ın kurucusu olduğu The Rights Forum tarafından açıklandı. Dries van Agt, siyasi hayatının ardından Filistin'e destek veren bir figür olarak biliniyordu. 2019'da bir anma etkinliğinde beyin kanaması geçiren Van Agt, tam olarak iyileşememişti.

Yabancı öğrenci sayısı azaltılabilir

Hollanda'da, yerli öğrencilere daha fazla fırsat sunmak amacıyla 14 üniversite, yabancı öğrenci sayısını azaltma planı yapıyor.

ABD’ye giden uçakta kurtçuk krizi

Hollanda'dan ABD'ye giden bir uçakta yolcuların üzerine 'kurtçuklar' döküldü. Uçak, havalandıktan 1 saat sonra Amsterdam'a geri döndü. Yapılan incelemelerde el bagajlarından birinin içinde çürümüş balık bulunduğu tespit edildi. Uçağın geri dönmesine neden olan yolcuya soruşturma başlatıldı.

8 şirketten 1’i Hollanda’yı terk etmeyi planlıyor

Hollanda’da yapılan bir araştırma, her 8 şirketten 1'inin Hollanda’yı terk etmeyi planladığını ortaya koydu. Anketler, 2 bin şirketin katılımıyla, işveren kuruluşları VNO-NCW ve MKB-Nederland tarafından gerçekleştirildi. Hollanda’dan ayrılmayı düşünen şirketlerin bir kısmı, iş gücü piyasasındaki krizler ve ağır bürokrasi nedeniyle işlerinin tamamını ya da büyük kısmını yurt dışına taşımayı istediğini bildirdi.

75 yaş üstü binlerce şoför yeniden ehliyet sınavına girdi

Hollanda'da, Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Merkezi, 75 yaş üstü binlerce şoförün yeniden ehliyet sınavına girmek zorunda kaldığını duyurdu. Polis kayıtlarına göre de 2023’te 75 yaş üstü 1.500’ün üzerinde sürücü direksiyon hakimiyetindeki zayıflığı nedeniyle yeniden sınava girdi. 

Geri Dön 18 Şubat 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN