Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Ocak 2024 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta; Isha fırtınası, korona merkezindeki veri hırsızlığı ve son yılların en büyük kara para davası vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın başkenti Amsterdam’da, Isha Fırtınası'nın etkisiyle 68 binden fazla hanede elektrik kesildi. Fırtınanın hızının Noord Holland ve Wadden Denizinde saatte 110 kilometreye kadar çıktığı, bölgede çok sayıda iskelenin ve çatının havaya uçtuğu, ağaçların devrildiği bildirildi.

Almanya'daki grev Hollanda'yı da vurdu

Almanya'da demiryollarında başlayan grev nedeniyle, Hollanda'dan Almanya'ya giden tüm trenler 6 gün boyunca iptal edildi. Almanya’ya giden ya da Almanya aktarmalı trenlerde seyahatleri iptal edilen yolculara 5 Şubat gününe kadar geçerli olacak esnek bilet verileceği açıklandı. Ayrıca isteyenlerin biletlerini ücretsiz iptal etme hakkının da olduğu bildirildi.

1,3 milyon kişinin verileri ele geçirildi

Korona test merkezi Coronalab’a siber saldırı düzenlendi. Siber saldırı sonrası neredeyse 1,3 milyon kişinin bilgileri sızdırıldı. Uzmanlar ele geçirilen kimlik bilgilerinin siber suçlarda kullanılabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Kara para aklama davası: 6 milyon avro değerinde mülke el konuldu

Hollanda’da son yılların en büyük kara para aklama davalarından birinde sona gelindi. Doğu Brabant Bölge Mahkemesi, Eindhoven kentinde bir kafe sahibinin 10’un üzerinde, değeri 6,1 milyon avro civarındaki mülklerine el koydu. Ayrıca gayrimenkullerini uyuşturucu gelirleriyle satın aldığı gerekçesiyle 2,5 yıl hapis cezasına hükmedildi. Şahsın son 15 yıldır Türkiye üzerinden kara para akladığı, çok sayıda daire, garaj, ofis ve bir fitness merkezi de sahibi olduğu açıklandı.

Yapay et sofralara gelecek

Hollanda’da yapay etle ilgili çalışmalarda sona geliniyor. Konuyu araştıran komite, yapay etin gıda kurallarına uygun olduğunu belirterek, deneklerle tadım aşamasına geçilebileceğini duyurdu. İlk tadımlar, 3 ay içinde, restoran şefleri, gıda uzmanları ve bilim insanlarından oluşacak bir grup ile yapılması bekleniyor. Toksikolog, mikrobiyolog, doktor ve etik uzmanlardan oluşan bağımsız bir komite, süreci takip edecek.

Geri Dön 28 Ocak 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN