Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Ocak 2024 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta; Wilders'ın 5,5 yıl önce verdiği tasarıyı geri çekmesi, koalisyon görüşmeleri ve elektrikli araç teşviki vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda’da elektrikli araç satın almak ya da kiralamak isteyenleri desteklemek için başlatılan kampanya başladı. Hükûmet, 34 binden fazla araç sahibinin sübvansiyonlardan faydalanabileceğini, projeye 87 milyon avro bütçe ayırıldığını bildirdi. Değeri 45 bin avronun üzerinde olmayan, 31 Aralık 2023 tarihinden sonra satın alınan ya da kiralanan araçlar için başvuru yapılabiliyor. Düzenlemeler kapsamında; sıfır araçlara 2 bin 950 avro, ikinci el araçlara 2 bin avro destek verilecek. Araç sahipleri başvurularını online olarak www.rvo.nl sitesi üzerinden yapabiliyor.

Wilders 5,5 yıl önce verdiği tasarıyı geri çekti

Aşırı sağcı Özgürlükler Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, koalisyon görüşmeleri öncesi, 2018'de sunduğu aşırı sağcı yasa tasarısı önergesini geri çekti.

Yaklaşık 5,5 yıl önce sunulan yasa tasarısı, ülkedeki camilerin ve İslam okullarının kapanmasını ve Kur'an-ı Kerim ile burkanın yasaklanmasını içeriyordu. Wilders, çifte vatandaşlıklıların seçme ve seçilme hakkının kısıtlanması ile terör örgütü IŞİD üyelerinin 6 ay gözaltına alınabilmesini içeren diğer yasa tasarıları önergelerini de geri çekti.

Kedilere zil takılması önerildi

Başkent Amsterdam’da doğal hayatı korumak amacıyla kedilere zil takılması önerildi. Wageningen Üniversitesi’nin araştırmaları, ülke genelindeki sahipli kedilerin yılda yaklaşık 18 milyon kuşu öldürdüğünü ortaya koydu. Bu araştırmayla birlikte konuya ilişkin çözüm önerileri aranmaya başladı. Tartışmalar kapsamında, Huiskat Vakfı, kedilere zil takılması durumunda av yakalama oranının yüzde 50’ye kadar azalabileceğini gündeme getirdi.

Havalimanında 300 bin avroluk külçe altın yakalandı

Başkentteki Schiphol Havalimanı'nda, toplamda 300 bin avro değerinde çok sayıda külçe altın ele geçirildiği bildirildi. Altının, külçeler hâlinde çay poşetlerine saklandığı açıklandı. Olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığı, bir kadının gözaltına alındığı bildirildi.

Sert kış geldi

Hollanda, kutuplar üzerinden gelen soğuk hava dalgasının etkisi altına girdi. Hollanda Meteoroloji Dairesi’nin verilerine göre; hissedilen sıcaklıklar, rüzgârın da etkisiyle birlikte -12 ila -15 dereceye kadar düştü.

Geri Dön 14 Ocak 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN