Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Kasım 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta; Filistin-İsrail çatışmaları ve yargı mensuplarının aldığı tehditler vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

I&O Research tarafından yapılan bir araştırma Hollanda’da her iki seçmenden birinin, 2021 yılındaki siyasi tercihini değiştirdiğini ortaya koydu. Seçmenlerin yüzde 51’i, 22 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde farklı bir partiye oy vereceğini belirtti. Araştırmayı yürüten uzmanlar, eşi benzeri görülmemiş bir seçmen davranışının gözlemlendiğine dikkat çekti. 

En fakir kent Rotterdam

Hollanda İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, Hollanda’nın gelir seviyesi en düşük kentinin Rotterdam olduğu ortaya çıktı. Rotterdam’da hane başı ortalama varlıkların 11 bin 800 avro olduğu, oranların, 135 bin 100 avroluk ulusal ortalamadan neredeyse 12 kat daha düşük olduğu belirtildi. Hollanda’nın en varlıklı kentinin ise hane başı ortalama 663 bin avroluk servetle Bloemendaal olduğu belirtildi. Bölge sakinlerinin ortalama ulusal varlıkların beş katından fazla serveti olduğu ifade edildi.

"Böyle giderse çocuk parkı kalmayabilir"

Çocukların daha fazla oyun alanına sahip olması üzerine kampanyalar yürüten ‘Jantje Beton’ adlı dernek, yakın zamanda çocukların oyun oynayabileceği alan kalmayacağı konusunda uyarıda bulundu.

Yargıda korkunç tablo

Yapılan bir araştırma, ülkedeki toplam 3 bin 400 hakim ve savcının yarısının, dava sırasında tehdit aldığını ortaya koydu. Açıklanan araştırma sonuçlarına göre; hakim ve savcıların yarısından fazlası, çoğunlukla ele aldıkları bir dava sırasında tehdit veya yıldırmayla karşı karşıya kaldı. Bu vakaların üçte biri organize suçlarla ilintili. Ankete katılanların neredeyse yarısı, suç ortamından gelen tehditler nedeniyle işlerinde kendilerini daha az güvende hissettiklerini ve bunun bazen işlerini etkilediğini söyledi.

Filistin-İsrail çatışmaları

Hollanda’da geçici hükûmetin başbakanı Mark Rutte, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile görüştü. Rutte, Gazze’ye yardım ulaşması talebini iletti ve “Askeri harekatta itidal gerek” diyerek sivil kayıplara dikkat çekti. İsrail’in kendini savunma hakkını söyleyen Rutte, Rotterdam’daki tren garı önünde protesto edildi. 

Öte yandan, Den Haag kentinde Filistin'e destek mitingi düzenlendi. Burada konuşan DENK Partisi lideri, "Filistinlilerin kaderine ortak olmak için kaç masum Filistinli daha ölmeli" dedi.

Geri Dön 05 Kasım 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN