Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Ekim 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta; Filistin-İsrail arasındaki çatışmalar, konut fiyatları ve çifte vatandaşlık vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda’da geçici hükûmet Başbakanı Mark Rutte, İsrail'in kendini savunma hakkı olduğunu söyledi ancak şerh düştü ve "Meşru müdafaa, orantılılıktan ayrılamaz. İnsancıl savaş hukukuna uygun olmalı" dedi. Hollanda, İsrail’in bombardımanları sonucu oluşan insani krize ilişkin Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda yapılan ‘insani ateşkes’ oylamasında ‘çekimser’ kalan ülkeler arasına girdi.

Tren seferlerinde gecikmeler yaşanacak

Rotterdam'da, yapılacak bakım ve onarım çalışması nedeniyle aralık ayında tren seferleri aksayacak.

Hollanda Demiryolları, Rotterdam Merkez Tren İstasyonu çevresindeki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle tren seferlerinin aralık ayına kadar aksayacağını duyurdu. Yolculara seferlerdeki rötarları takip etmeleri tavsiye edildi.

Konut fiyatlarındaki artış sürüyor

Hollanda İstatistik Dairesi (CBS), ülke genelindeki konut satış fiyatlarının dört aydır artmaya devam ettiğini bildirdi.

Eylül ayında ortalama bir evin fiyatının yüzde 0,6 artarak, 422 bin 175 avroya ulaştığı belirtildi. Bir yıl öncesine göre fiyatların yüzde 3,5 düşük olduğu vurgulandı. Konut satış oranlarının ise Eylül 2022’ye kıyasla yüzde 8,7 azalarak, geçtiğimiz ay 16 bini geçtiği belirtildi.

Sağlık personeli açığı büyüyor

Randstad tarafından yapılan bir araştırmaya göre Hollanda’da sağlık sektöründe 52 binden fazla açık iş ilanı olduğu ortaya çıktı. Bir önceki yıla göre sağlık sektöründeki açık sayısının beşte bir oranında artığı kaydedildi. 

Çifte vatandaşlık yeniden gündemde

Hollanda’da çifte vatandaşlık yeniden gündemde. Demokratlar 66 ve Groenlinks PvDA partileri, çifte vatandaşlığın yasal olarak tanınması için bir öneri sundu. Tasarıyı sunan vekiller, mevcut yasanın bireylerin özgürlüğünü kısıtlandığına dikkat çekti.

Aşırı sağcı siyasetçiye Belçika’da saldırı

Hollanda’da aşırı sağcı olarak tanınan Demokrasi için Forum Partisi Başkanı Thierry Baudet, Belçika'da saldırıya uğradı. Gent kentindeki bir üniversitede konuşma yapan siyasetçiye kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından şemsiyeyle saldırıldı. Belçika basını, olay sırasında ırkçılık karşıtı sloganlar atan bir grubun olduğunu bildirdi. Olayın ardından bir kişi tutuklandı.

Geri Dön 29 Ekim 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN