Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Ekim 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta; İsrail-Filistin çatışmaları sonrası artan doğal gaz fiyatları ve Legia Varşovalı futbolcuların gözaltına alınması vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'da son 22 yılda kaydedilen en sıcak ekim ayı yaşanıyor. Değerlerin, bu ay, ortalama sıcaklıklara göre 4 derece yükselerek, ortalama 16,6 dereceye kadar çıktığı bildirildi. 1901 ile 2020 yılları arasındaki ortalama sıcaklık 12,2 derece olarak kayıtlara geçmişti. 

Polis, Legia Varşova'nın iki futbolcusunu gözaltına alındı

Polonya'nın Legia Varşova takımı ile AZ Alkmaar arasında oynanan maçın ardından, Hollanda polisi Legia Varşovalı iki futbolcuyu gözaltına aldı. Olay Polonya'da büyük bir tartışma yarattı ve Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, Dışişleri Bakanlığı'na 'acil diplomatik eylem' talimatı verdi. 28 yaşındaki Sırp oyuncu Radovan Pankov ve 33 yaşındaki Portekizli oyuncu Josue, maçı 1-0 kaybettikten sonra takım arkadaşlarıyla birlikte kulüp otobüsünden indirilerek ‘taciz’ suçlamasıyla karakola götürüldü.

Doğal gaza zam

İsrail-Filistin arasında başlayan çatışmaların ardından, Hollanda'da doğal gaza yüzde 12,5 zam geldi. Ekonomistler iki ülke arasındaki gerilimin ardından enerji fiyatlarının arz güvenliği endişesi nedeniyle yükseliş eğilimine girdiğini belirtti. 

Amsterdam'daki Yahudi okulları 'terör' şüphesiyle kapatıldı

Amsterdam’daki Yahudi okulları, Hamas’ın dünya genelindeki protesto çağrısı üzerine cuma günü eğitime ara verdi. Okul yönetimleri alınan istihbaratlar sonrasında bu kararın verildiğini bildirdi. Hafta sonu yapılacak durum değerlendirmesinden sonra kapatma kararının devam edip etmeyeceğine karar verileceği açıkladı. 

Amsterdam Belediyesi 'Schiphol' kararına itiraz edecek

Doğa ve Azot Bakanlığı, Schiphol Havaalanı’nda yıl 500 bin kalkış ve inişe izin veren bir uygulamaya karar vermişti. Kasım 2024'ten itibaren havalimanının yılda 452 bin 500 uçuşa kadar azaltması gerekiyor. Amsterdam Belediyesi, uygulamaya itiraz edeceğini duyurdu. Belediyenin itirazı tam olarak ne zaman yapacağı henüz bilinmiyor. Belediye meclisi sözcüsü bunun 7 Kasım'dan önce gerçekleşmesi gerektiğini söyledi.

Geri Dön 15 Ekim 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN