Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Eylül 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta; yaklaşan seçimler, asgari ücrette 'saat' uygulaması ve ilk Türk emniyet müdürü Hamit Karakuş vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Polis kariyerine Rotterdam ve Schiedam emniyet müdürlüklerinde 10 yıl boyunca hizmet ederek başlayan Kırşehirli Hamit Karakuş, Rotterdam Belediyesi'nde İskandan sorumlu Belediye Başkan Yardımcılığı ve daha sonra Senato üyeliği gibi görevlerde bulundu. Şimdi de bir ilke imza atarak Kuzey Hollanda bölgesinin Emniyet Genel Müdürü olarak atandı.

Asgari ücrette yeni dönem

Gelecek yıldan itibaren asgari ücret sistemi önemli bir değişikliğe uğrayacak. Farklı sektörlerde çalışanlar için geçerli olan yeni düzenlemeye göre ücretler, aylık değil saatlik olarak hesaplanacak. Bu değişiklikle hükûmet, hem işçi haklarını güçlendirmeyi ve ücret adaletini sağlamayı, hem de genç çalışanları desteklemeyi amaçlıyor.

Seçime doğru...

Eski Hıristiyan Demokrat milletvekili Pieter Omtzigt tarafından kurulan yeni parti NSC ve Dilan Yeşilgöz liderliğindeki sağ görüşlü liberal VVD, 22 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde birincilik için yarışıyor. Ipsos tarafından eylül başında yapılan ankete göre, daha iki hafta önce kurulan, hristiyan demokrat ve merkez sağ görüşlü NSC, Hollanda parlamentosunun 150 koltuğundan 27’sini alarak seçimden birinci çıkacak gibi görünüyor. Mevcut Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz’ün liderliğini devraldığı liberal VVD partisi ise 26 koltukla NSC’nin hemen arkasında ikinci sırada.

Bununla birlikte, Dilan Yeşilgöz liderliğindeki VVD partisi, kasım ayında yapılacak parlamento seçimlerine, ilk 10 aday listesinde 7 kadınla gireceğini açıkladı. Listenin ilk sırasında, Adalet Bakanı ve Başbakanı Adayı Dilan Yeşilgöz yer alıyor. Yeşilgöz’ü, iki kadın milletvekili Sophie Hermans ve Bente Becker takip ediyor.

Sağlık sigortası primlerine zam kapıda

Sağlık hizmetleri masrafları, yıllık 100 milyar avroya yaklaştı. Sistemde köklü değişiklikler yapılmazsa, masrafların önümüzdeki 10 yıl içinde ikiye katlanarak 200 milyar avroyu bulması bekleniyor. Bu nedenle, sigorta şirketleri, primlere zam yapmanın kaçınılmaz olduğunu vurguladı ve 2024’te önemli zamlar geleceğinin sinyalini verdi.

Geri Dön 10 Eylül 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN