Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
20 Ağustos 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta Dilan Yeşilgöz'ün yeni başbakan olma ihtimali ve aşırı sağcıların Kuran yırtma eylemi vardı. İşte geride bıraktığımız haftanın gelişmeleri...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Dilan Yeşilgöz, Hollanda'da VVD partisinin liderliğine seçilmesiyle hem partinin ilk kadın lideri olacak hem de genel seçimleri kazanması halinde ülkenin ilk kadın başbakanı unvanını alacak. Yeşilgöz, VVD liderliğini "büyük bir onur" olarak değerlendirdi ve "Güveniniz için teşekkürler! Şimdi büyük bir enerjiyle çalışma zamanı, yapacak çok iş var!" şeklinde bir açıklama yaptı.

Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 14 Ağustos Pazartesi sabah 07.00 civarında Rusya'ya ait Tupolev Tu-95 Bear tipi iki savaş uçağının Hollanda hava sahasına yaklaştığı tespit edildi. Uçaklar, Hızlı Tepki Uyarısı’nın (QRA) aktifleşmesi üzerine, Danimarka tarafından durduruldu ve geri püskürtüldü. 

Hollanda ve Belçika’nın devlet demir yolu şirketleri, Amsterdam ile Brüksel arasındaki şehirlerarası tren seferlerinin 2025’e kadar iki katına çıkarılması ve yolculuk süresinin kısaltılması konusunda anlaşmaya vardı. Hollanda devlet demir yolları NS ve Belçika devlet demir yolları NMBS arasında yapılan anlaşmaya göre, Amsterdam-Brüksel tren seferleri, günde 16’dan 32’ye çıkarılacak. 

Hollanda'daki çağrı merkezi çalışanlarının ücretleri yüzde 16 artacak. Ayrıca, evden çalışmaktan doğan masrafların karşılığı da artacak. Çağrı merkezleri için toplu iş sözleşmesi (TİS) çarşamba günü Resmi Gazete'de yayımlandı. Sözleşme bağlayıcı ilan edildiği için Hollanda'daki yaklaşık 40 bin çağrı merkezi çalışanına uygulanacak. Bu anlaşma hemen yürürlüğe girecek ve 31 Aralık'a kadar geçerli olacak.

Hollanda'nın aşırı sağcı örgütü Pegida'nın lideri Edwin Wagensveld, dün akşam Hollanda'nın Lahey kentinde bulunan Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran yırttı. Lahey Belediye Başkanı Jan van Zanen, bu tür bir eylemi tasvip etmediğini ancak ifade özgürlüğü nedeniyle izin verdiğini belirtti. Pegida lideri Wagensveld ise Türkiye'nin Hollanda'daki gösterilere müdahale ettiği gerekçesiyle Kuran yırttıklarını açıkladı.

Geri Dön 20 Ağustos 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN