Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Temmuz 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta 13 yıldır ülkeyi yöneten Başbakan Mark Rutte'nin istifası vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'da koalisyon ortakları arasında göç politikasıyla ilgili tartışmalar açmaza girdi, başbakan istifa etti. 13 yıldır Hollanda Başbakanlığı yapan Mark Rutte, hükûmetinin dağılmasının ardından, VVD partisi liderliğinden ve aktif siyasetten çekileceğini açıkladı. Bunun üzerine dört partili koalisyon hükûmetinin düşmesinin ardından, 22 Kasım’da erken genel seçime gidecek. Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz, başbakanlıktan istifa eden ve siyasetten çekileceğini açıklayan Mark Rutte’nin VVD liderliği ve başbakanlık görevlerini devralmak istediğini açıkladı. D66 partisinin lideri ve Maliye Bakanı Sigrid Kaag, işinin ailesi üzerindeki olumsuz etkisini gerekçe göstererek siyaseti bırakma kararı aldı.

2023’ün ikinci çeyreğinde, beklenenden yüzde 5 daha fazla ölüm gerçekleşti. Bu oran, 65-89 yaş grubunda yüzde 7’ye çıktı. Bu durum, aşırı sıcakların sağlık üzerindeki etkisini gösteriyor.

Süpermarketler, aylardır devam eden zamların ardından, birçok ürün için fiyatları düşürmeye başladı.

Hollanda'da iki büyük yangın çıktı. İlk yangında bir ikinci el mağazası kül oldu. İkinci yangın ise bir ahırda çıktı ve 450 domuz yavrusu öldü.

Ülkenin birçok bölgesi yaz tatiline girdi. Havalimanlarında yoğunluk bekleniyor. 

Ulusal İstatistik Ofisi verilerine göre, Hollanda’ya göç edenlerin sayısı, 2022’de bir önceki yıla göre yüzde 60 artarak 403 bine çıktı.

Eczacılar Birliği KNMP, Hollanda’nın şimdiye kadarki en ciddi ilaç kıtlığıyla karşı karşıya olduğu uyarısında buldu.

'İntihar tozu' tedarik ederek en az 6 kişinin intiharında rol oynadığı iddia edilen şahıs mahkemeye çıkarıldı. 

Hollanda hükûmeti, üniversite öğrencilerine 400 avroya kadar, dar gelirli hanelere 1.300 avroya kadar enerji yardımı yapılacağını duyurdu.

Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz, polis memurlarının haç, başörtüsü, kipa gibi dini aksesuarlar takmasının yasaklanacağını açıkladı.

Yatırımcıların konut piyasasına olan talebi azaldı. Uzmanlara göre bu, konut satın almak isteyenler için iyi, kiralık ev arayanlar içinse kötü haber. Konut fiyatları, 2023’ün ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9 düştü.

Hollanda, yıllık uluslararası çocuk hakları endeksinde, bir önceki yıla göre 16 sıra gerileyerek 20'nci sıraya düştü.

Hollanda’nın Tiel kasabasında yürütülen kazı çalışmasında 4 bin yıllık olduğu tahmin edilen tapınak ortaya çıkarıldı. Bulunan tapınağın İngiltere’deki ünlü Stonehenge Tapınağı’na benzediği kaydedildi.

Geri Dön 16 Temmuz 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN