Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Haziran 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta Türkiye seçimleri, kaybolan mülteci çocuklar ve iklim protestoları vardı. işte bu hafta yaşananlar... 

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'da Ocak 2022'de iltica başvurusu alınan refakatsiz 4 bin 449 mülteci çocuktan 360'ının iltica başvuru merkezlerinden kaybolduğu öne sürüldü. 

Seçim kutlamalarında bir kişi yaralandı 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 68,7 oy aldığı Hollanda'da Türk vatandaşları kutlama için sokağa çıktı. Kutlamalar sırasında bir kişi ciddi şekilde yaralandı. 

1.600 protestocu gözaltına alındı 

Hollanda'nın Lahey kentinde, hükûmetin fosil yakıt endüstrisine verdiği desteği protesto etmek için düzenlenen gösterilerde yaklaşık 1.600 kişi gözaltına alındı. Gösterilerde gözaltına alınan 1.600 kişi arasında, Game of Thrones dizisinden oyuncu Carice van Houten da vardı. Gözaltına alınanların çoğu serbest bırakıldı, ancak yaklaşık 40 kişi hakkında vandalizm ve diğer suçlamalarla soruşturma açıldı.

Uganda'yla bağlar azaltılacak

Hollanda, LGBT karşıtı yasası nedeniyle Uganda'yla bağlarını azaltacak Hollanda hükûmeti, eşcinsellere idam veya müebbet hapis cezasını içeren LGBT karşıtı yeni yasayı yürürlüğe koyan Uganda ile bağlarını azaltacağını açıkladı. 

Enflasyon arttı

Ulusal istatistik Ofisi'nin ilk verilerine göre, Hollanda'da enflasyon üst üste ikinci ay da yükselerek mayıs ayında yüzde 6,1'e çıktı. Gıda fiyatları ise ortalama yüzde 12,8 arttı. 

 

Geri Dön 04 Haziran 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN