Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Mayıs 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta, hükûmet sitelerine siber saldırı ve Anma Günü vardı. İşte yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollandalı süpermarket zinciri Albert Hejin’de çalışan dağıtım görevlileri, ücret artışı ve daha iyi çalışma koşulları talebiyle greve gitti. Grev nedeniyle marketlerde raflar boş kaldı. İşverenler, tüm çalışanlara önümüzdeki bir yıl içinde ortalama yüzde 10 maaş zammı tekliflerinin reddedilmesine 'çok şaşırdıklarını' aktardı. Maaşlara daha fazla zam yapmanın 'enflasyonu körükleyeceğini' ileri süren işverenler, bunun gıda fiyatlarına da yansıyacağını savundu.

Hollanda’da her yıl 4 Mayıs tarihinde İkinci Dünya Savaşı ve ardından gelen süreçte ölen asker ve sivilleri anmak için bayraklar yarıya indiriliyor, akşam 20.00’de ülke genelinde iki dakikalık sessizlik ve saygı duruşu yapılıyor. Perşembe günü de, savaşta ölenleri anmak için bayraklar yarıya indirildi. Akşam saat 20.00’deki iki dakikalık sessizlik için, o saatlerde trenler ve uçaklar kalkmadı, spor maçları ve konserler iki dakikalığına durduruldu. Cuma günü ise, Özgürlük ve Bağımsızlık günü kutlandı. Ülke genelinde birçok festival düzenlendi.

Hollanda hükûmetinin bazı internet siteleri, Rusya tarafından yapıldığı düşünülen siber saldırılar nedeniyle dün kesintiye uğradı. Yetkililer, saldırıların birkaç gün daha devam edebileceğini açıkladı. 

Geri Dön 07 Mayıs 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN