Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Nisan 2023 Pazar

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Hollanda'nın gündeminde bu hafta 550 çocuğun babası olan sperm donörü ve Kral Günü vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Hollanda'da bu hafta neler yaşandı?

Dünya genelinde 550’den fazla çocuğun biyolojik babası olduğundan şüphelenilen Hollandalı kompulsif sperm bağışçısı Jonathan M. hakkında devam eden dava sonuçlandı. Lahey Mahkemesi, adamın sperm bağışlamasının hayatının sonuna kadar yasaklanmasına hükmetti. Jonathan M., para cezası almadı. Ancak bir daha sperm bağışlarsa, 100 bin avroya kadar para cezasıyla karşı karşıya kalacak. Ayrıca, şimdiye kadar sperm bağışladığı tüm kliniklerin isimlerini ve adreslerini bildirecek ve bu kliniklere bağışladığı ancak kullanılmayan tüm spermlerin imha edilmesini talep edecek. 

hükûmet, bütçe açığını dengede tutabilmek adına, askeri harcamalar hariç tüm harcamaları kısma kararı aldı. Ülkedeki tüm ailelere neredeyse tamamen ücretsiz çocuk bakımı sunma planı, hem harcamaları kısma ihtiyacı, hem de kalifiye personel açığı nedeniyle 2027’ye ertelendi. 

Kral Willem-Alexander, 27 Nisan'da 56'ncı yaşını kutladı. Kral ve ailesi, günü, ‘Hepimiz Krallar ve Kraliçeleriz’ sloganı altında bir şenlik programı düzenleyen Rotterdam'da geçirdi. Anketlere göre Kral Günü, monarşiyi desteklesin ya da desteklemesin, halkın çoğu tarafından severek kutlanıyor. Kraliyet ailesine olan destek ve güven ise her sene düşüyor. Ipsos tarafından her yıl yapılan ankete göre, 2020’de Hollandalıların yüzde 76’sı krala güvenirken, 2022’de bu oran yüzde 47’ye düştü. 

Geri Dön 30 Nisan 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN