Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Şubat 2023 Pazar

Hollanda, Türkiye’nin yanında

Hollanda’dan Türkiye’ye arama-kurtarma ekipleri gönderildi, maddi ve insani yardım yapıldı.

Hollanda Kızılhaçı, Türkiye'ye için başlattığı yardım kampanyası bir günde 2 milyon avroyu aştı. Hollanda hükûmeti de 65 kişi ve 8 kurtarma köpeğini Türkiye'ye yolladı. Türkiye'nin eski milli futbolcusu Gökhan Zan, Hollandalı ekip için Felemenkçe ve İngilizce çevirmen çağrısında bulundu. 

Hollandalı kurtarma ekibinin 11 kişiyi ve bir köpeği enkazdan kurtardığını bildirdi. Hollandalı  yardım kuruluşları 1,2 milyon avronun üzerinde bağış topladı. Ülkedeki belediyeler her sakinin için 1 avro bağış yaptı. Türk-Hollandalı Rapçi Murda da düzenlediği bağış kampanyası ile 50 bin avro üzerinde yardım topladı. 

Öte yandan Hollanda'da yardım seferberliğini istismar edenlerde oldu. Leiderdorp polisi, Türkiye'ye giden yardım malzemeleri yüklü altı TIR'dan birinde yüksek miktarda uyuşturucu ele geçirdi. Uyuşturucunun nasıl ve kim tarafından yerleştirildiğine dair araştırmalar sürüyor.

Geri Dön 12 Şubat 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN