Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Nisan 2023 Cuma

Hollanda kemer sıkmaya 'çocuk bakımından' başladı: Savaş bütçesi yerinde

Hollanda'da hükûmet, bütçe açığını dengede tutabilmek adına, askeri harcamalar hariç tüm harcamaları kısma kararı aldı. Ücretsiz çocuk bakımı 2027'ye ertelendi.

Hollanda hükûmeti, bütçe açığını yüzde 3’ün altında tutabilmek için, savunma dışındaki tüm bakanlıklarda harcamaları kısma kararı aldı. Ülkedeki tüm ailelere neredeyse tamamen ücretsiz çocuk bakımı sunma planı, hem harcamaları kısma ihtiyacı, hem de kalifiye personel açığı nedeniyle 2027’ye ertelendi. 

Kabine, bütçe açığını milli gelirin yüzde 3’ünün altında tutabilmek için, devlet bütçesinde toplam 2,5 milyar avro kesintiye gidileceğini açıkladı. Adalet ve eğitim bakanlıkları başta olmak üzere, Savunma Bakanlığı dışındaki tüm bakanlıkların bütçesi kısılacak. 

Mevcut hükûmetin imzaladığı koalisyon sözleşmesinde, çocukların kreş ve okul sonrası bakımı gibi masrafların yüzde 96’sını hükûmetin üstlenmesi yer alıyor. Hükûmet, bu düzenlemenin 2025’e kadar yürürlüğe gireceğini taahhüt etmişti, ancak bu plan, 'tasarruf planları' gerekçesiyle iki yıl ertelendi. 

Geri Dön 28 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN