Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mart 2024 Cumartesi

Hollanda, İsrail'e satış yasağını delmeye çalışıyor

Hollanda, yargının, İsrail'e F-35 savaş uçağı parçalarının satışına getirdiği yasağı delmenin yollarını arıyor.

Hollanda Dışişleri Bakanlığı, yerel mahkeme tarafından İsrail'e yönelik uluslararası insancıl hukuk ihlalleri gerekçesiyle getirilen F-35 savaş uçağı parçaları satış yasağına rağmen, bu satışı sürdürmek için alternatif yollar araştırıyor.

NOS'un haberine göre, geçici hükûmet, Dışişleri Bakanlığına İsrail'e F-35 parçalarının alternatif yollarla tedariki için talimat verdi. Lahey Temyiz Mahkemesi'nin 12 Şubat'ta verdiği, İsrail'e F-35 parçalarının satışını durdurma kararına karşın, hükûmetin İsrail'e bu parçaları dolaylı yollarla, özellikle ABD gibi üçüncü ülkeler üzerinden göndermeyi değerlendirdiği bildirildi. Dışişleri Bakanlığı, ABD'ye yasağın bildirildiğini ve İsrail'in F-35 parçalarına nasıl erişim sağlayabileceğinin incelendiğini ifade etti.

Mahkeme kararında, İsrail'in Gazze saldırılarında sivil zararı yeterince dikkate almadığı ve Hollanda'nın İsrail'e F-35 parçalarının ihracatını durdurması gerektiği belirtilmişti. Hollanda hükümeti bu karara itiraz ederek konuyu Yargıtaya taşıdı.

Geri Dön 16 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN