Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
08 Ağustos 2023 Salı

Hollanda için çalışan Afganlar, iki yıldır tahliye edilmeyi bekliyor

2006 ile 2010 yılları arasında Hollanda devleti için çalışan Afganlar, bir yıldır tahliye edilmeyi bekliyor. Tahliye listesinde olup da henüz tahliye edilmeyen 99 kişi var. 

Taliban’ın Ağustos 2021’de Afganistan’ı yeniden ele geçirmesinden bu yana, Afganistan’daki Hollandalıların yanı sıra Hollanda devleti için çalışan Afganlar da ülkeden tahliye edildi ve Afganistan vatandaşı olanlara Hollanda’ya iltica etme hakkı tanındı. Ancak, Dışişleri Bakanlığı verilerine göre, tahliye listesinde olan 99 eski güvenlik görevlisi, hâlen tahliye edilemedi. Bu kişilerin, genellikle üçüncü bir parti aracılığıyla istihdam edildikleri için, Hollanda devleti için çalıştıklarının kanıtlanamadığı belirtildi.

NRC gazetesinin haberine göre, Hollanda’nın 2010’da Uruzgan bölgesini terk etmesinden bu yana, Afganistan'daki Hollanda güçleri için güvenlik görevlisi olarak çalışan en az 15 Afgan öldürüldü.

Geri Dön 08 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN