Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mayıs 2024 Pazartesi

Hollanda Eurovision'dan diskalifye oldu

Eurovision'da Hollanda'yı temsil eden Joost Klein, bir festival görevlisini tehdit ettiği gerekçesiyle yarışmadan diskalifiye edildi. Bu olay, Eurovision'un 68 yıllık tarihinde bir ilk.

Avrupa Yayın Birliği (EBU), bir kadın çalışandan gelen şikayet üzerine Klein'ın finale katılmasının uygun görülmediğini açıkladı. EBU, personel güvenliğine yönelik sıfır tolerans politikası çerçevesinde, Klein'ın davranışlarını yarışma kurallarını ihlâl edici buldu. İsveç polisi, Klein hakkında bir kadın TV çalışanı ile yaşanan bir olay nedeniyle soruşturma başlattı. Bu olay, savcılığa intikâl etti ve sonuçlanması haftalar sürebilecek bir süreç olarak değerlendiriliyor.

İsrailli katılımcıya tepki göstermişti

Başlangıçta, Klein'ın yarı final sonrası basın toplantısında İsrailli katılımcı Eden Golan'a yönelik tepkisi de dikkat çekmişti. Klein, Golan'a öncelik verilmesine tepki göstermiş ve Hollanda bayrağını başının üzerine çekmişti. Ayrıca, hafta başında Golan ile fotoğraf çektirmeyi reddettiği bildirildi.

Joost Klein, yarı finalde "Europapa" adlı şarkısıyla finale kalmış ve yarışmanın favorileri arasında gösterilmişti. Ancak bu diskalifiye kararıyla, Eurovision tarihinde nadiren yaşanan bir durum gerçekleşmiş oldu. 2021 yılında Belarus'un siyasi içerikli şarkısı nedeniyle yarışmadan çıkarılması dışında, hiçbir ülke festival sırasında şarkısını geri çekmemiş ya da diskalifiye edilmemişti.

Geri Dön 13 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN