Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Kasım 2022 Perşembe

Hollanda emeklilik yaşını 67’ye çıkarmaya hazırlanıyor

Hollanda’da kamu sektörü çalışanları için emeklilik yaşının 67’ye çıkarılması gündemde. Gerekçe olarak ortalama yaşam süresinin 86’ya çıkması gösteriliyor.

Hollanda hükûmeti, kamu sektöründe çalışanlar için emeklilik yaşının 2028’e kadar kademeli olarak 67 yaş ve 3 aya çıkarılacağını açıkladı. Şu anda 66 yaş ve 6 ayını dolduranlar emekli olabiliyor. Emeklilik yaşı, 2023’te 2 ay, 2024’te 3 ay daha yükseltilecek. 

Ortalama yaşam süresi

Ulusal İstatistik Ofisi’nin verilerine göre, Hollanda sakinlerinin yaşam beklentisi giderek artıyor. Ortalama yaşam beklentisinin 2028’e kadar 86 yıla çıkması bekleniyor. Hollanda emeklilik yasalarına göre, yaşam beklentisindeki her 4.5 aylık artış için emeklilik yaşının 3 ay ileriye alınması gerekiyor. 

Geri Dön 10 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN