Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Ağustos 2023 Çarşamba

Hollanda ekonomisi darda

Hollanda ekonomisi yılın ilk çeyreğinde küçüldü. İkinci çeyrekte tekrar küçülürse resesyona girecek ama ekonomistler az da olsa büyüme bekliyor.

Ulusal İstatistik Ofisi verilerine göre, 2023’ün ilk çeyreğinde Hollanda ekonomisinde yüzde 0,3’lük bir küçülme yaşanmıştı. Ekonomi ikinci çeyrekte tekrar küçülürse, Hollanda resmen resesyona girecek. Ancak ekonomistler, ikinci çeyrek için hafif bir büyüme öngörüyor. 

Finansal medya şirketi Bloomberg tarafından yapılan bir anket, ekonomistlerin ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe göre ortalama yüzde 0,2 büyüme beklediklerini gösteriyor. Ancak ekonomistler, bunun gerçek bir büyüme olmadığını vurgulayarak, Hollanda ekonomisinin zor bir dönemden geçtiğini söylüyor.

Rabobank’tan ekonomist Hugo Erken, ‘Karmaşık bir dönemdeyiz’ diyerek, yüksek enflasyon ve yüksek faizin yatırımları azalttığını dile getirdi. Ancak, "Gerçek bir ekonomik krize her zaman bir işgücü piyasası krizi eşlik eder. O zaman birçok kişi işini kaybeder ve önemli gelir kayıpları yaşar" ifadelerini kullanan Erken, yakın gelecekte böyle bir senaryo öngörülmediğini belirtti. 

Geri Dön 16 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN