Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Aralık 2023 Çarşamba

Hollanda donanması, ABD misyonuna katıldı

Hollanda, Kızıldeniz’deki Husi saldırıları nedeniyle, ABD tarafından kurulan çok uluslu Refah Muhafızı Operasyonu’na katıldığını duyurdu.

Artan korsan saldırıları nedeniyle, ABD önderliğinde, nakliye gemilerini korumak amacıyla uluslararası bir güç birliği kurulduğu bildirildi. Hollanda Savunma Bakanlığı, kargo gemilerine Yemen’deki Husi direnişçiler tarafından ateş açıldığı doğrulandı.

Yetkililer, İsrail ve Hamas arasında çatışmaların tüm bölgeye yayılmak istendiğine dikkat çekt, ve yapılan açıklamada, “Kızıldeniz'deki saldırılar, gemiler ve mürettebat için tehdit oluşturuyor” denildi.

ABD önderliğinde başlatılan operasyona, Hollanda’nın yanı sıra; Bahreyn, Kanada, Fransa, İtalya, Norveç, Seyşeller, İspanya ve Birleşik Krallık’ın da katıldığı bildirildi.

Saldırılar nedeniyle pek çok Hollandalı denizcilik firması Kızıldeniz'deki faaliyetlerini durdurdu. Rota, Güney Afrika üzerinden takip edilmeye başlandı.

Geçtiğimiz hafta sonu Husiler tarafından yapılan bir açıklamada, saldırıların, Gazze’nin işgali son buluna kadar devam edeceği duyurulmuştu.

Geri Dön 20 Aralık 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN