Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Haziran 2024 Salı

Hollanda, Avrupa Birliği'nde refah sıralamasında ikinci

Hollanda, Avrupa Birliği'nde refah seviyesi açısından İsveç'ten sonra ikinci sırada yer aldı. Son sırada ise Hırvatistan var.

Avrupa Parlamentosu seçimlerine sayılı günler kala, AB üyesi devletlerde istatistik ofislerinin yaptığı araştırmada, dokuz farklı kategoride 23 gösterge incelendi. İsveçliler yaşamlarından en memnun olan kişiler. İsveç'i Hollanda takip ederken; Hırvatistan ise 27 AB üyesi ülke arasında en düşük refah seviyesine sahip ülke olarak belirlendi.

Hollanda, özellikle 'diğer insanlara güven' konusunda 14 göstergede iyi puan aldı. Ancak konut oranlarının yüksekliği ve kadınların sağlıklı yaşam beklentisi gibi iki göstergede düşük puan aldı.

İş ve boş zaman kategorisinde AB'nin en iyisi

Hollanda, iş ve boş zaman kategorisinde tüm AB ülkeleri arasında en iyi puanı aldı. Net işgücü katılımı en yüksek, uzun süreli işsizlik ise en düşük seviyede. İsveç, İrlanda ve Danimarka da bu kategoride yüksek puan aldı. Hırvatistan, Yunanistan ve İtalya ise en düşük puanları alan ülkeler oldu. Örnekse, Hollanda'da uzun süreli işsizlik oranı yüzde 0,7 iken, Yunanistan'da yüzde 7,7. Ayrıca, Hollanda'da nüfusun yüzde 36,6'sı yüksek öğrenim diplomasına sahipken, Yunanistan'da bu oran yüzde 16,8.

Toplum kategorisinde de Hollanda iyi puan aldı. Hollandalılar en çok aile, arkadaş ve komşularıyla iletişim hâlinde. 15 yaşındaki Hollandalıların yüzde 74,6'sı haftada en az bir kez sevdikleriyle iletişim kuruyor. Hollanda ayrıca, katılım ve hesap verebilirlik, kurumlara güven konularında da iyi puan aldı.

Polonya, diğer insanlara güven konusunda en düşük seviyedeyken, Macaristan aile ve arkadaşlarla iletişimde en kötü puanı aldı.

Geri Dön 04 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN