Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Nisan 2023 Perşembe

Halk monarşiden memnun değil: Hollanda, Kral Günü'nü kutlayacak

Hollandalıların monarşiye bakışı son yıllarda daha olumsuz hâle geliyor. Bununla birlikte bugün (27 Nisan) Kral Willem-Alexander'ın doğum günü için kutlamalar yapılacak.

Hollanda’nın en büyük geleneksel kutlama günlerinden olan Kral Günü, her yıl Kral Willem-Alexander’ın doğum günü olan 27 Nisan’da, açık hava şenlikleriyle kutlanıyor. Belediyeler ve halk, bu yıl da kutlamalara hazırlanıyor. Öte yandan, Hollandalıların monarşiye bakışı giderek daha olumsuz hâle geliyor. 

‘Hepimiz Krallar ve Kraliçeleriz’

Kral Willem-Alexander, bugün 56'ncı yaşını kutlayacak. Kral ve ailesi, günü, ‘Hepimiz Krallar ve Kraliçeleriz’ sloganı altında bir şenlik programı düzenleyen Rotterdam'da geçirecekler.

Anketlere göre Kral Günü, monarşiyi desteklesin ya da desteklemesin, halkın çoğu tarafından severek kutlanıyor. Kraliyet ailesine olan destek ve güven ise her sene düşüyor. Ipsos tarafından her yıl yapılan ankete göre, 2020’de Hollanda sakinlerinin yüzde 76’sı krala güvenirken, 2022’de bu oran yüzde 47’ye düştü. 

Halk, Kraliyet ailesinin vergi muafiyetinin kaldırılmasını ve kralın her yıl aldığı 5 milyon avronun üzerindeki ödeneği nelere harcadığı konusunda daha fazla şeffaflık sağlanmasını talep ediyor. 

Geri Dön 27 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN