Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Mart 2023 Cumartesi

Grev dalgası: Hastane çalışanları 16 Mart’ta greve hazırlanıyor

Hollanda’da hastane çalışanları, daha yüksek ücret ve adil çalışma şartları talebiyle 16 Mart’ta ülke genelindeki 64 hastanede greve gidecek. Grev sırasında bu hastanelerde sadece acil bakım hizmeti verilecek. 

Sendikalar, ocak ayında yüzde 8’e ulaşan enflasyon karşısında sağlık personeli için en az yüzde 10 zam, 100 avro temel gelir artışı ve seyahat masraflarının karşılanmasını talep ediyor. İşverenler ise, iki yıllık bir toplu sözleşmeyle şu anda yüzde 5 zam, yıl sonunda tekrar yüzde 5 zam teklif ediyor. 

Grev dalgası

Hollanda, son iki aydır ardı ardına gelen grevlerle karşı karşıya. Toplu taşıma çalışanları, eczacılar ve çöp toplayıcıları geçtiğimiz aylarda birçok kez iş bırakma eylemi yaptı. Çöp toplayıcıların haftalar süren eylemleri başarılı olmuş, işverenler sendikaların yüzde 13 zam talebini kabul etmişti.

Geri Dön 04 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN