Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Mart 2024 Salı

Gıda skandalı : Bu kez de çöreklerde metal parçaları çıktı

Hollanda'da daha önce kurabiye ve tavşan çikolatalarda tespit edilen metal parçacıkları, bu kez de AH Mini Stolletje marka çöreklerde bulundu.

Hollanda'da son dönemlerde yaşanan gıda güvenliği skandallarına bir yenisi daha eklendi. Bu kez de ülkenin önde gelen süpermarket zincirlerinden Albert Heijn, bünyesinde satılan 'AH Mini Stolletje' markalı üzümlü-bademli çöreklerin içerisinde metal parçacıklarının tespit edildiğini açıkladı. Bu durumun ortaya çıkmasının ardından, söz konusu çöreklerin tüketici sağlığını riske atabileceği gerekçesiyle derhal raflardan kaldırılacağı ve geri toplatılacağı bildirildi. Tüketicilere yapılan uyarıda, eğer bu ürünlerden satın almışlarsa bunları kesinlikle tüketmemeleri, sağlık için ciddi riskler taşıyabileceği konusunda bilgilendirildi.

Bu olay, Hollanda'daki diğer büyük süpermarket zincirleri Jumbo ve Lidl'de de benzer gıda güvenliği sorunlarının yaşandığı bir döneme denk geldi. Jumbo, bazı kurabiye çeşitlerinde metal parçacıkları bulunması sebebiyle geri toplatma kararı aldığını duyurmuştu. Lidl ise özellikle Paskalya dönemi için üretilen ve popüler olan tavşan figürlü çikolatalarında tehlikeli parçacıkların bulunduğunu tespit ederek, tüketicilerden bu ürünleri geri getirmelerini istemişti.

Geri Dön 12 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN