Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Ocak 2024 Perşembe

Gıda fiyatları arttı, süpermarketler ciro rekoru kırdı

Hollanda'da artan gıda fiyatları sonrası, süpermarketlerin cirosu yıllık 60 milyar avroya ulaşarak rekor kırdı.

Gıda fiyatları arttı, süpermarketler ciro rekoru kırdı

Hollanda’da pazar araştırma şirketi NielsenIQ tarafından yapılan bir araştırma, 2023 yılında süpermarket cirolarının tüm zamanların rekorunu kırdığını ortaya koydu. Geçtiğimiz yıl toplam ciroların yüzde 8 artarak, ilk kez 60 milyar avroya yaklaştığı tespit edildi. 

Süpermarketlerdeki ortalama fiyatlar Aralık 2023’te geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 10 daha yüksekti. En yüksek artışlar tütün ürünleri, şeker ve tatlılarda kaydedilmişti. Araştırmalara göre, gıda fiyatları artan enerji ve hammadde maliyetleri nedeniyle yükseldi.

Ancak perakende sektörünün, Temmuz 2024’ten itibaren, süpermarketlerde tütün ürünlerinin satışının yasaklanmasıyla birlikte yeniden ciro kaybedebileceği öngörüldü. 

Geri Dön 18 Ocak 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN